CZ DE IT
4. 9. 2014

Znáte nejčastěji používané druhy tapet?

Lidé si odjakživa rádi zdobili stěny svých příbytků, ať již nástěnnými malbami, bohatými tapiseriemi či hedvábnými tapetami. A právě tapety stále patří k nejčastěji používaným dekoracím stěn minulosti i současnosti.

 

Tapety nejsou pouze ozdobou interiéru. Jsou hlavně dekorativním prvkem, který dokáže krásně doladit styl a náladu interiéru. Moderní tapety jsou nejen krásné na pohled, ale mají i spoustu funkčních vlastností. Mohou být například omyvatelné, odolné vůči otěru, tvarově i barevně stálé a hlavně mají celkem dlouhou životnost. Nemusíte tapetovat hned celý byt, moderním trendem dnešní doby je tapetování jen jedné stěny v místnosti. K tomu slouží hlavně dekorativní tapety s výraznými vzory. 

Váš interiér však můžete zkrášlit nejen klasickými tapetami, ale vybrat si můžete i z bohaté nabídky fototapet nebo samolepicích fólií a dekorací na zeď. Tapetový sortiment je v dnešní době obrovsky rozšířený, nejen po stránce materiálového složení, ale hlavně díky bohaté škále vzorů a barev.  V naší nabídce tapet Rasch, Casadeco a Caselio najdete převážně tři druhy tapet- vliesové, vinylové a papírové.

Vliesové tapety se vyrábí z netkaných textilií (celulózových a syntetických vláken). Většinou jsou plně omyvatelné a odolné vůči otěru. Jednoduché lepení za sucha i velmi snadné odstraňování zvyšuje jejich popularitu. Použít se dají na různé druhy zdí, sádrokartonů a dokonce i na dřevotřískové desky.

Vinylové tapety se vyrábí nanesením vrstvy vinylu na papírový podklad. Kvalitu tapet určuje tloušťka vinylové vrstvy: čím silnější, tím lepší. Stejně jako tapety vliesové, jsou omyvatelné, odolné vůči otěru a dají se použít na stejné povrchy.

Papírové tapety jsou nejstarším typem tapet. Vyrábí se jako jednovrstvé nebo dvouvrstvé z raženého, potištěného nebo mačkaného papíru. Tento typ je nejméně odolný proti špíně, vlhku a otěru.

Samostatnou kategorií jsou pak vysoce dekorativní tapety textilní.

A jak vybrat nejlepší tapety pro Váš interiér? Navštivte naše studio a my Vám velmi rádi pomůžeme v široké nabídce tapet najít tu správnou cestu.

FOTO Caselio

 

Zpět do kategorie

Michaela Hiklová (Praha)

Nejen vy, ale i Váš interiér může mít styl.

služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi