CZ DE IT
15. 12. 2008

Povlečení, které se nestíhá dodávat!

Sice se všude mluví o krizi, která zasahuje téměř všechna odvětví obchodu a služeb, ale jak se zdá, správně zvolený design výrobků může udělat pravé divy. Obzvlášť, když se jedná o povlečení nejen pro děti.

Před bezmála rokem získala společnost Styltex licenci od paní Štáchové na motivy Spejbla a Hurvínka pro bytový textil s rozsahem na celý svět. Trvalo to sice neuvěřitelných 10 měsíců, než se podařily vyladit vzorky a výroba v dalekém Turecku, ale výsledek předčil mnohá očekávání. Před týdnem dorazil první kamion s fototiskem této legendární postavičky.

Stejně tak se stalo i s novým designem povlečení Pat a Mat – dílna, které navazuje na již všeobecně známé dvoubarevné povlečení Pat a Mat – malíři.

Šílenství:

Povlečení Pat a Mat – malíři dorazilo přes Makedonii (kde se balilo) do Česka před čtrnácti dny a celý náklad (3000 kusů povlečení a 3000 polštářků) byl vyprodán za jediný den.

Povlečení Pat a Mat – dílna byl dovezen ve čtvrtek 11.12 a stalo se to samé. Druhý den jsme již byly nucení konstatovat zákazníkům, že je vyprodáno.

Povlečení Spejbl a Hurvínek – ve čtvrtečním kamionu byla i vůbec první dodávka povlečení Spejbl a Hurvínek a i když toto povlečení nebylo příliš ohlášeno, jeho současná skladová zásoba je již sotva poloviční.

Rozbor nového designu Spejbla a Hurvínka:

Povlak peřiny (140 x 200 zip):

Povlečení bylo navrženo podle nejmodernějších trendů. Lícová strana je modrá s nadživotními obrazy oblíbených postaviček Žerika, Spejbla a Hurvínka. Tisk je vysoce kvalitní nerozpitý v okrajích. V pravém horním rohu je logo S+H ve smetanové barvě. Povlečení má tzv. dno. Tedy motiv horizontálních pruhů, které dotváří logiku obrazce. Rubová strana je opatřena moderními smetanovo-modrými pruhy a logem S+H.

povlečení spejbl a hurvínek rubová strana

Povlak polštáře (70 x 90 zip):

Lícová strana je s motivem Žerika a Hurvínka, vpravo nahoře je logo S+H. Rubová strana je opatřena moderními smetanovo-modrými pruhy a logem S+H.

polštář 70x90 hurvínek logo na lícové straně polštáře

Polštářek (40 x 40 zip):

Lícová strana je s motivem Máničky,Žerika a Hurvínka, vpravo nahoře je logo S+H. Rubová strana je opatřena moderními smetanovo-modrými pruhy a logem S+H.

lívcová strana 40x40 rubová strana 40x40

Rozbor nového designu Pat a Mat – dílna:

Povlak peřiny (140 x 200 zip):

Lícová strana je kombinací bordó a smetanové barvy. Ústředním motivem jsou postavičky Pat a Mat v nadživotní velikosti. Vpravo nahoře je logo Pat & Mat a menší vyobrazení Pata  a Mata s košťaty. Tisk je vysoce kvalitní nerozpitý v okrajích.  Rubová strana je opatřena moderními smetanovo-bordó pruhy a Pat & Mat.

povlečení pat a mat dílna rub povlečení

Povlak polštáře (70 x 90 zip):

Lícová strana je s motivem Pata a Mata v bordó rámu, barva pozadí je smetanová. Vpravo nahoře je Pat & Mat. Rubová strana je opatřena moderními smetanovo-bordó pruhy a Pat & Mat.

polštář 70x90 líc polštář 70x90 rub

Polštářek (40 x 40 zip):

Lícová strana je s motivem Mata ve smetanové barve a rubová s motivem Pata v bordó barvě.

rub 40x40 líc 40x40

Závěr:

Úspěch obou povlečení na trhu je dán hned několika příznivými faktory.

 1. Vysoce kvalitní tisk a materiál povlečení
 2. Použití českých motivů, kterými lze obdarovat jak děti, tak z recese i dospělé
 3. Vysoce profesionální design povlečení  

Autor článku: Ing.K.Smejkal (Styltex)

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

 • Profesionální poradenství
 • Konzultace ve studiu
 • Konzultace u klienta
 • Odborné zaměření
 • Zajištění výroby
 • Šití
 • Odborná montáž
 • Aranžování
 • Tapetování a malba
 • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi