CZ DE IT
15. 5. 2009

Dotaz zákazníka na atypickou roletu

V případě trojúhleníkových oken jsme téměř vždy nuceni konzultovat možná řešení s výrobci. Problémem není jen samotný systém stínění, ale především prostor pro montáž a pozdější manipulaci, který je mnohdy velice omezen a nutí designéry i zákazníky ke kompromisům.

Dotaz zákazníka:

Dobrý den, posílám náčrt okna a rolety, kterou potřebuji vyrobit. Moje představa je, že roleta bude připevněna na šikmině okna a na protilehlém rohu bude přichycena háčkem do okna, které bude v rohu rolety. Dejte mi, prosím, vědět, zda dokážete takovou roletu vyrobit.

Odpověď odborníka, návrhy řešení:

Dobrý den, předně jsme si ověřili, zda je možné upravit látkové rolety, které nabízíme na www.dointerieru.cz na jiný než obdélníkový tvar. Z výroby nám bylo potvrzeno, že "sestříhnutí" látky do téměř libovolného tvaru není žádný problém a cenu to navýší o cca 30% (na tom jsme se předběžně domluvili). Výrobek tedy máme a umíme poměrně rychle dodat.

Varianty řešení (doporučení):

Zákazník má dvě možnosti, jak toto okno zastínit atypickou látkovou roletou. Buď se bude zatahovat z leva doprava (méně typické), nebo zespoda nahoru. Vždy ale bude nutné použít roletu střešní, která má silné pružiny, které umožní dostatečné vypnutí látky (roletoviny). V místě vrcholu trojúhelníku, kam se látka bude vytahovat, bude umístěn háček pro fixaci. budou možné tedy jen dvě polohy. Roztaženo a zataženo. 

vertikální zatahování horizontální zatahování
 vertikální zatahování  horizontální zatahování

Komplikace:

Pokud by okno nebylo rovnoramenné, nebo rovnostranné, bylo by obtížnější takový systém vůbec doporučit, protože by tvar roletoviny nebyl symetrický a tím by docházelo i k nesymetrickému napnutí látky. I tak je nutné počítat s tím, že látka bude po stranách více či méně deformován, protože hlavní vypnutí půjde středem rolety od vrcholu k mechanismu.

Alternativní doporučení:

Naši designéři téměř výhradně řeší taková okna za použití hliníkových kolejniček. Například nová kolejnička Twinx má výšku profilu jen 7 mm. A na nich fixované záclony a dekorační látky šité do tvaru okna. Mnohdy takto záclonou řešená okna vypadají lépe, nežli rolety a žaluzie.

Závěr:

Ať už si vyberete jakékoliv řešení, doporučujeme pozvat naše odborníky, kteří se na vše podívají osobně a návrhy správně propočítají a zaměří.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi