CZ DE IT
22. 8. 2012

Závěsy Napoli pro zastínění a dekoraci hotelových pokojů

Po návštěvě apartmá je ta správná chvíle na nahlédnutí do dalších hotelových pokojů  z naší úspěšné realizace.

Kromě závěsů Fantasia 3400 z kolekce Prestigious ve dvou odstínech na zastínění oken a doplňky v apartmánech, jsou na realizaci hotelových pokojů použity další dva závěsové materiály, rovněž ve dvou odstínech. Každý z odstínů charakterizuje provedení dekorací vždy ve dvou patrech hotelu.

Ve všech pokojích byly nejprve namontovány závěsné systémy, jejichž základem jsou hliníkové kolejničky H7300. Z nich jsou vytvořeny sestavy dle odlišných dispozic jednotlivých pokojů. Kolejnička nejblíže k oknu je určena k zavěšení záclon 5397 Trevira CS, následující v řadě je pro blackoutové závěsy L 640 Trevira CS. Následují krátké kolejničky pro instalaci závěsů s úvazy, které jsou pouze dekorativní a zůstávají trvale naaranžovány před funkčními závěsy z blackoutu.

Přední kolejnička, nejblíže do místnosti, je překryta ozdobnými pelmety - volány. Jejich výška se liší podle výšky prostoru mezi kolejničkou a okenním rámem. Aby pelmety splňovaly co nejvíce dekorativní funkci, navrhla naše designerka pro zaručení patřičného efektu řasící pásku 651 035.  Výrazné pravidelné trojsklady, poměr řasení 1:2,5, výška 80 mm a výpustek 20 mm nad horním okrajem řasící pásky tvoří výrazný "rám"dekorace oken.

Dekorativní závěsy a pelmety jsou vždy ve stejném odstínu. Pro zvýraznění celé dekorace je spodní okraj pelmetů - volánů lemován kontrastní obrácenou stranou materiálu, totéž se týká i tvarovaných úvazů na závěsy. 

Napoli 69801 barva 097

p1170869.jpg   p1170853.jpg

Oboustranný splývavý závěs Napoli patří mezi závěsy s tzv.klasickým ornamentálním designem umocněným efektní kombinací lesku a matu. Barva 097 označená jako černostříbrná byla pro náš účel příliš tmavá, avšak naše designerka ji přesto využila. Tmavší odstín se ale objevuje pouze na lemech pelmetů a úvazech závěsů, samotné pelmety, závěsy, prošívané přehozy a povlaky polštářků s odšitými lemy jsou ušity z druhé, světlejší strany závěsu.

Napoli 69801 barva 017

p1170675.jpg   p1170681.jpg   p1170685.jpg

Příjemný zlatavý odstín 017 opticky zatepluje další dvě patra hotelu. Záclony v pokojích jsou v různých výškách podle typu oken - francouzská okna, před nimiž je umístěno podlahové vytápení, překrývají dlouhé záclony a menší okna, která mají pod parapety radiátory, jsou zastíněna záclonami končícími pod parapety.

Autor článku: redakce Zaclona

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi