CZ DE IT
7. 11. 2009

Veselá jídelna

Už při vstupu je cítit uvolněná a příjemná nálada, panující v této  jídelně propojené s kuchyní. I zde je patrné, jak významnou roli hrají barva a typ materiálů při vytváření atmosféry interierů. 

Arkýř v jídelně

0216   0213

Dominantou jídelního prostoru je prosklený arkýř s krásnou vyhlídkou do zahrady rodinného domu. Nebylo proto nutné přistupovat k důkladnému zastínění pomocí závěsů nebo žaluzií (ale ty je možné kdykoliv namontovat, pokud by to bylo nutné).K zastínění k vytvoření soukromí a částečné ochraně před slunečními paprsky byla navržena kombinace jemných a splývavých voilů ve dvojím provedení. Celou prosklenou plochu arkýře kryjí záclony v bílé barvě, které opticky splývají se stropem a arkýři neubírají na prostoru. Barevný voil s vodorovnými pruhy rozbíjí a odděluje bílou plochu a oživuje celý interier, který je zařizen nábytkem v přírodních světlých odstínech a doplňuje podlahu ze světlého dřeva. Jediným výraznějším akcentem je, kromě drobných doplňků, již zmíněná barevná záclona a okenní rámy v tmavším provedení, které vyniknou po roztažení záclon.

0212   0214

Tvar arkýře kopíruje hliníková stropní kolejnička bílé barvy. Jak je patrné na fotografiiích z realizace, kolejnička prakticky splývá se stropem a po roztažení záclon je viditelný pouze jemný profil. Kolejnička je průjezdná v celé ploše, takže se záclonami je možné jakkoliv manipulovat podle nálady a potřeby. Barevné ozdobné záclonové šály jsou umístěny na stejné kolejničce jako pokračování bílých záclon. Řasící páska na záclonách, jejíž pomocí je kolejnička překrytá, tak plynule navazuje.

Okna v kuchyni

0217  

Jelikož je celý prostor opticky propojen, bylo důležité pokračovat v zastínění s využitím stejných materiálů. Aby i kuchyně působila živě a vesele, jsou okna dekorována barevným voilem, ovšem v jiném zpracování. Jako v dalších realizacích, i zde byly zvoleny, do kuchyní tak praktické, římské rolety. Jejich mechanismy jsou jako kolejničky v jídelně namontovány do stropu. Ovládání pomocí řetízkového mechanismu je dostatečně dlouhé, aby se rolety mohly pohodlně ovládat i přes pult kuchyňské linky.

Závěr

Svými oblými záhyby přispívají řasené záclony k celkově odlehčenému ladění dekorace interieru, k čemuž výrazně přispívá i volba barev a typu materálů. Jídelna láká s posezení i k denním aktivitám s malými dětmi majitelů domu. Stala se bez nadsázky srdcem domova, do kterého se všichni rádi navracejí.

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi