CZ DE IT
8. 3. 2011

"Problémy" při výběru a objednávání navíjecích látkových rolet

Malé nahlédnutí do přepestré mailové komunikace vašich dotazů a našich odpovědí. Tentokrát jsme se zaměřili na dotazy, týkající se oblíbeného a praktického typu zastínění.

Dobrý den, měli bychom zájem o zcela zatemňujíci roletu do "starého" okna na manuální ovládání. Dnes jsme naměřili vnitřní rozměr 134x186cm. Co byste nám doporučili? Mockrát děkuji,
Dobrý den, doporučuji Vám rolety z materiálu Smeraldo blackout, které zabezpečí kvalitní zastínění. Je možné ji objednat s pružinovým mechanismem na http://www.dointerieru.cz/latkove-rolety.asp?menu=696 nebo s řetízkovým ovládáním na http://www.dointerieru.cz/latkove-rolety.asp?menu=720. V příslušném kalkulátoru si zadáte požadované rozměry a zobrazí se Vám cena rolety.

Dobrý den, mockrát děkuji za odpověd. Jaký mechanismus byste doporučila vy? Který má delší životnost a je méně poruchový? Mockrát děkuji,
Dobrý den, oba typy mechanismů fungují velice dobře a na poruchy funkcí ovládání nemáme reklamace. U řetízkového ovládání je výhodou možnost zastavení v jakémkoliv místě, u pružiny aretace funguje v určitých bodech. Dalším měřítkem při rozhodování je umístění ovládání, u pružiny je to nejčastěji šňůrka, která visí i po navinutí rolety v ploše okna, řetízek je umístěn po straně mimo prosklenou plochu.

Dobrý den. Měl bych dotaz na rolety " DUO ROLLO - bílé", zda je možné tyto rolety zasadit do výklenku okna na jeho horní část. Rozměr výklenku okna je: v x š, 140 x 205 a 140 x 215 cm, 65x140. Pro představu zasílám foto jednoho okna.

Dobrý den, podle náhledu na fotografii je možné rolety namontovat dle požadavku s přihlédnutím na odsazení klik na okenních rámech.
Rolety Duo Rollo jsou ale dodávány pouze v typizovaných rozměrech, uvedených u tohoto sortimentu http://www.styltex.cz/?dir=2796. Vyhovující zastínění by Vám zajistily navíjecí rolety, které by bylo možné namontovat stejným způsobem a jelikož se vyrábí na zakázku, není problém je objednat v požadovaných rozměrech i v poptávané bílé barvě. http://www.dointerieru.cz/index.asp?menu=683

Dobrý den, mám v plánu objednat si látkové rolety (řetízkové), avšak si nejsem jist výběrem rozměru - přesněji šířkou rolety. Prosím tedy o zodpovězení dvou následujících dotazů: 1) Šíře uváděná do objednávky je šíře látky, nebo šíře celé rolety (včetně úchytů)? 2) Kolik cm je od konce látky po konec rolety? Předem děkuji za odpověď
Dobrý den,do objednávky uvádíte celkovou šíři rolety, tzv.montážní šíři. Šíře roletoviny je z každé strany o cca 1.5-2 cm užší.

Dobrý večer máme dodané rolety,ale není dodržen rozměr rolety š.55 a v.93 ve skutečnosti je š.rolety látky jen 52cm a ani tyč nemá 55cm,ale pouze 54 cm což nám znemožňuje montáž a v. rolety je 120cm namísto 93cm jak máme dále postupovat. DĚKUJI ZA RYCHLOU ODPOVĚĎ
Dobrý den, prosím o kontrolu, zda celý výrobek tedy včetně plastových úchytek měří 55, nebo 54 cm. Objednáno bylo 55 cm a jedná se o celkový rozměr, který by měla roleta mít, pokud tak není, je to chyba na straně výroby, pokud to je 55 cm, pak by to bylo správně. V takovém případě najdeme nějaké řešení.

Děkuji za odpověď,roleta i s plastovými úchyty má 55cm ,naše domněnka byla míra rolety tedy látky takže je chyba na naší straně.Děkuji
Dobrý den, stane se, můžete jí nějak využít jinak, nebo se pokusíme zjistit, jak to předěláme?

Vážení, nemohu se k Vám dovolat, pořád mi tam hraje jenom hudba. Mám následující dotaz. Mám zabudované střešní okna nějaké německé ROTO, jsou tam již úchyty na rolety. Ty úchyty jsou zapuštěné v rámu okna, tak že dřevo rámu a zapuštěné úchyty jsou v jedné rovině. Ty rolety, Vámi dodávané, budu je moci zasunout do těch otvorů? Ta boční otočná osíčka by musela jít zamáčknout a po nasazení do úchytů by se roztáhla. Dále nevím rozměry druhé stravy neotočného obdélníkového profilu, trak abych je do těch mých otvorů nasadil. Zkuste mi poradit?
Dobrý den, takhle by to nešlo, na to je speciální unašeč rolety, jedině použít klasickou roletu podle zaměření v katalogu a dát tam příslušné střešní držáky.

Dobrý deň, dostal som Vaše rolety.Váš výrobok sa mi páči, ale mám výhrady k ukotvovaciemu mechanizmu. Všimol som si tri páry otvorov.Tie na pravom tri dierky to je OK, ale keď som chcel použiť v ľavom kotviacom mechanizme / kríž/, ukotvenie v stredovej drážke tak mi občas vyskakoval rolovací valec. Zdal sa mi vhodnejší ten horný otvor, ale chcel som mať valce vycentrované v strede.Nakoniec som malým zubárskym diamantovým valčekom / moja profesia/, urobil v strednej drážke na ľavom kotvení malý krížik kolmo na drážky/ išlo len o rozšírenie hore a dole, aby zapadla vyčnievajúca plochá oska valca do kríža a už to bolo OK. Samozrejme sňať sa to nedá len odšraubovaní.To mi ale nevadí. Prosím Vašu radu ,ako by to malo správne byť. Ďakujem.
Dobrý den, problém je poměrně snadno řešitelný. Pokud montujete do stropu, dává se roleta do středního otvoru na obou stranách. Při stěnovém uchycení (Váš případ) musíte dát roletu do horní dírky v plastu a do horní části kříže.

Autor článku: redakce Zaclona.cz  

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi