CZ DE IT
12. 10. 2018

Plisse žaluzie zvládnou funkci záclon i závěsů

Záleží jen na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. A nabídka samozřejmě zahrnuje různé intenzity zastínění - od průsvitné záclonové dekorace až po zatemňující provedení.

 

Obě možnosti jsem využila jako součást řešení zastínění oken celého bytu. V dětském pokoji tvoří zatemňující plisse žaluzie LEHA základ zastínění, doplněný jemnou dekorativní záclonou Flake. Lehoučká organza se vzorem nepravidelně umístěných vytkávaných koleček působí hravě a neubírá prostor.

Další místností, kde jsem plisse žaluzie doporučila, je ložnice. Zde naopak žaluzie LEHA plní funkci dekorativního stínění během dne. Aby žaluzie nepůsobily příliš stroze, navrhla jsem poloprůhledný materiál s prosvítajícím jemným vzorem. Kompletní zastínění zajišťují jednobarevné blackoutové závěsy Eklipso s výraznější nepravidelnou vazbou a s gumovým zátěrem rubové strany.

Záclony i závěsy v obou pokojích jsou instalovány na osvědčených hliníkových kolejnicích H7300, namontovaných do stropu. Pro větší komfort jsou v ložnici kolejnice zakončeny koncovými ohyby, takže závěsy vykryjí i odsazení od stěn. 

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Natalie Rudenko (Praha)

Diskutujte s námi