CZ DE IT
31. 7. 2014

Okurková sezóna záclon? Rozhodně ne! Navíc sezóna blackoutů a sítí proti hmyzu.

Oblékání oken má překvapivě podobné trendy jako oblékání lidí. Opravdu charakteristickým sezónním „trendem“ jsou pro okna prostředky k ochraně proti slunci, což jsou materiály typu blackout, a proti obávaným komárům, před kterými se uchráníme sítěmi, lépe řečeno sítěmi proti hmyzu.

 

Záclony a závěsy se prodávají v průběhu roku v podstatě stabilně. Samozřejmě přichází určitý přetlak v období Vánoc a občas se objednávky natáhnou pro dovolenou. Ale celkově se nedá říci, že by záclony v průběhu roku nějak zvláště trpěly pro nezájem. Je to prostě evergreen všech oken a funkční doplněk designu domácnosti. Každý rok přichází nové barvy a vzory záclon i závěsů (které společnost STYLTEX ve spolupráci s výrobcem nehořlavých přízí Trevira CS pravidelně přináší na český trh).

Pokud však něco opravdu trpí na sezónnost, pak jsou to sítě proti hmyzu. Přes zimu se prodají snad jen do novostaveb, které mají být plně dokončeny před nastěhováním. Ale jakmile první moucha zaklepe na okno a za uchem se ozve nesmělé zabzíknutí komára, všichni zasedáme k počítačům a hledáme "řešení". A přes všemožné odpuzovače a elektrické pasti zůstává nejlepší obranou před obtížným hmyzem to jediné - nepustit je dovnitř. Sítě proti hmyzu nabízí mnoho variant, které nám dovolí větrat, v případě potřeby procházet, ale zároveň dostatečně blokovat šestinohé vetřelce .  V naši nabídce tak najdete sítě proti hmyzu do plastových oken, pevné sítě do ostatních oken a rolovací, dveřní či posuvné sítě tam, kde musí zůstat průchod.

Kromě sítí proti hmyzu se v létě probouzí poptávka ještě po jednom artiklu - po zatemňujících materiálech. Tyto tzv. dimmoutové a blackoutové materiály, které snižují průnik slunečních paprsků na minimum, nebo dokonce úplně, nachází použití všude tam, kde za oknem ruší pouliční osvětlení, nebo kde bydlí lidé se špatným spánkem, za přílišného jasu noci nebo úplňku. Kvalitní blackouty ale také ve fotolaboratořích a jiných specializovaných pracovištích. Je tedy jasné, že tento sortiment se neprodává jenom v létě, ale kdokoli zažil pobyt pod střešním oknem, které nebylo dobře zastíněno, ihned hledal řešení. Částečně nebo plně zatemňující  blackouty se používají i jako závěsy či římské rolety.

FOTO Climax

 

Zpět do kategorie

ing. Radek Smejkal (Praha)

Dobrý pocit musíte mít nejen z odvedené práce, ale i ze společnosti jako takové.

služby   

  • Fakturace
  • Finance
  • Ekonomická strategie
  • Vymáhání pohledávek
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi