CZ DE IT
6. 2. 2010

Novinky z luxusní kolekce ručníků a osušek

Novinkou a rozšířením nabídky jsou luxusní, velmi jemné osušky a ručníky společnosti Soft Cotton. Všechny výrobky jsou vyráběny z česané příze spředené z AEGEAN bavlny, která je známá jako nejlepší ve své katergorii.

Proto mají ručníky i osušky delší životnost, jsou  měkkčí a více absorbují.

Materiály

Česaná bavlna

Česaná bavlna prochází dodatečným procesem, ve kterém se zbavuje krátkých, silných vláken, takže výsledná bavlněná příze je měkčí a hebčí.

Egejská bavlna

Jedny z nejluxusnějších bavlněných vláken pocházejí z Egypta, kde se pěstují na březích řeky Nilu. Egejská bavlna má delší vlákno než česaná bavlna a je známá pro svoji měkkost a krásu.

koupelnová předložka eolo   ručníky a osušky selen   ručníky a osušky sahzade

Micro Soft bavlna

Micro modal je vlákno vyráběné z celulózy přírodního buku. Kombinuje nejlepší charakteristiky bavlny – dlouhá vlákna a jemnost spolu s hebkým povrchem jako hedvábí. Vlákna z mikro modálu mají vyšší absorbčnost než bavlna a lépe si udržují barevnou stálost, což znamená, že si ručníky a osušky udrží svůj vzhled po dlouhou dobu.

Bambus

Bambusová vlákna jsou vyrobena z dřeně bambusové trávy a díky svým unikátním vlastnostem a šetrnosti k životnímu prostředí vzrůstá jeho obliba u textilních výrobců i spotřebitelů.
Bambusové vlákno je vysoce absorpční a je schopno pohlcovat vodu až do trojnásobku své hmotnosti. Je antibakteriální a tuto schopnost si udržuje po mnoha vypráních. Bambus, který je k výrobě ručníků a županů používán, je pro své vlastnosti považován za materiál 21. století. Přirozená antibiotická funkce bambusových vláken zamezuje přístupu bakterií, takže nedochází ke vzniku nepříjemných pachů. Jejich savost je třikrát vyšší, než u ručníků z bavlny, a to díky unikátnímu složení bambusových vlánek, jejichž průřez je tvořen rozličnými mikroskopickými mezírkami. Nižší tepelná vodivost vyvolává příjemný chladivý pocit a dýchatelnost tkaniny. Mají dlouhou životnost pro svou vysokou odolnost proti oděru.

Klasifikace ručníků podle váhy:

Lehké         250 – 350g/m2
Střední       350 – 450g/m2
Těžké         450 – 550g/m2
Velmi těžké – nad 550g/m2

Autor článku: redakce Zaclona.cz

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi