CZ DE IT
15. 7. 2014

Netradiční instalace záclonových kolejnic pomocí lepidla

V jedné ze svých posledních realizací zastínění oken pomocí kolejnic a záclon jsem se setkala s poměrně nečekaným problémem. Ale i zde jsme společně nalezli řešení a výsledkem je úspěšná, i když neobvyklá instalace kolejnic.

 

Klienta mi z důvodu nemoci na poslední chvíli předala kolegyně a tak jsem na samotné zaměření jela s informací o poptávce garnýží nebo kolejnic a záclon. Jaké bylo mé překvapení, když jsem dorazila k zákazníkovi. Velice příjemný starší pár, žijící delší dobu v Německu, který si  v  Praze pronajal krásný byt, ve kterém však závěsné systémy chyběly úplně anebo byly ve zbědovaném stavu. Bylo je nutné nahradit, ovšem zde zazněl důrazný požadavek  – v  žádném případě NEVRTAT do stropu. Majitel si to nepřál z obavy poškození  vedení elektřiny a trubek topení vedoucích stropem neznámo kudy.

Hledání řešení pro uchycení záclonové kolejničky:

Mohli bychom říct: Nevadí , použijeme garnyž  nebo kolejnice namontované pomocí stěnových konzolek. Ale kam je v tomto případě přichytit?  Původní okna dosahují  těsně pod strop a jejich horní dřevěný rám profilovaný, takže ani zde není možné jakékoliv kolejnice instalovat. Vzhledem k celkové délce kolejnice 380 cm nepřicházela v úvahu ani varianta bočního uchycení.  Jak tedy neporušit rám okna a přitom nevrtat do stropu? Náš klient navrhoval složitou soustavu podpůrných konzolek, případně poptával jejich výrobu na míru.

Nakonec jsme se z estetických i praktických důvodů odhodlali k netradičnímu řešení, a sice k instalaci kolejnic přilepením. Náš technik zkontroloval  a upravil podklad, a domluvil se na mělkém provrtání kolejnice v okrajích, aby upevnění pojistil. Jako vhodný systém jsme zvolili poměrně plochý hliníkový profil s dostatečně širokou základnou pro lepení. Nové kolejnice umožňují  lehký a plynulý pohyb nových záclon, jemného voilu 9690 s vytkanými proužky. Zastínění oken je sjednoceno jak stejným typem kolejnice, tak i  stejnými  nařasenými záclonami.

Realizace dopadla k naprosté spokojenosti zákazníků. Byli nadšeni jak z vybrané záclony, tak z kolejnice, která působila subtilně a zcela přirozeně.  Původní garnýž, složitě podepřená improvizovanými konzolkami, tak mohla být rázem zapomenuta.

Jak jednoduché…

 

Zpět do kategorie

Martina Andělová (Praha)

Není důležité, co chci já. Důležité je co chce zákazník.

služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi