CZ DE IT
5. 11. 2007

MINI ROLETY (díl první)

Již z názvu vyplívá že se jedná o něco malého. V podstatě jsou to stínicí systémy odvozené od látkových rolet, s použitím pro montáž na křídlo okna podobně jako horizontální žaluzie a tvoří tak jejich alternativu.

 Hlavní zásada je a to platí obecně jak pro všechny rolety tak i žaluzie, že výrobek musí být pro správnou funkci uložen ve vodorovné poloze.! Ještě předtím než se dostanu k popisu jednotlivých produktů, chtěl bych zmínit některé z předností mini rolet.

Přednosti:

 1. Určitě jako první přednost mohu zmínit širokou škálu látek a s tím související možnost ladění rolety k celému interieru. Roleta pak je nejen stínicí systém ale také i dekorativní prvek interieru
 2. Další nezanedbatelnou předností je že látková roleta nevíří prach když na ní působí sluneční záření, v porovnání s hliníkovou horizontální žaluzií. To oceníme především v místnostech kde se zdržují alergici.
 3. Také údržba „čistoty“ mini rolet je snažší než u žaluzie, protože lze jednoduše otřít vlhkým hadříkem mechanické komponenty a látku jednoduše vysát třeba vysavačem.

Nevýhod:

 Na druhou stranu jsou u minirolet i nevýhody, které spatřuji především v neschopnosti rolety regulovat plynule průchod světla tak jak je to možné u horizontální žaluzie a trochu vyšší kazety ( kryty mechanizmu ), což může omezit otvírání okna naplno.

 Na závěr k tomuto porovnání musí vyzdvihnout především jednu vlastnost některých nini rolet a to že je lze do okna připevnit bez  vrtání a šroubování!

roletka romance na eurooknech

 Celý "fígl" spočívá v tom že se některé typy mini roletek lepí pomocí kvalitních oboustranných lepicích pásek. Lepení je určeno především pro hladká plastová okna a za předpokladu že povrch pro lepení je dokonale odmaštěn. 

 Do ostatních typů oken doporučujeme po přilepení ještě přišroubovat tyto systémy „podpůrnými“ vruty. U jednoho typu (Romance) lze využít  závěsných držáčků, které se zavěšují na křídlo okna. Nejžhavější novinkou je i strunové boční vedení látky, které se zase upevní na okno bez vrtání.
Pokračování příště....

Roletky Romance zakoupíte zde.

Autor článku: Ředitel společnosti Praktic

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

 • Profesionální poradenství
 • Konzultace ve studiu
 • Konzultace u klienta
 • Odborné zaměření
 • Zajištění výroby
 • Šití
 • Odborná montáž
 • Aranžování
 • Tapetování a malba
 • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi