CZ DE IT
17. 7. 2014

Japonská posuvná stěna se záclonovými panely na motorový pohon

Řešíte zastínění rozměrných oken a zalíbil se vám systém japonských posuvných stěn se záclonovými panely, ale bojíte se problémů s jejich ovládáním? Mám pro vás šikovné řešení – japonskou posuvnou stěnu s motorovým pohonem.

 

Ve výšce nad 400 cm již může být komplikované a nepohodlné ručně manipulovat s jakoukoliv látkovou dekorací. V těchto případech doporučujeme použít závěsné systémy se praktickým šňůrovým ovládáním nebo pro zajištění vyššího komfortu s ovládáním na motorový pohon. U kolejnic nebo navíjecích rolet je tato možnost často využívána. Čerstvou zkušenost ovšem mám s instalací profilu japonské posuvné stěny s motorem, který výrazně usnadňuje ovládání  zastínění  rozměrného okna.

Profil japonské posuvné stěny s pěti kolejnicemi je osazen pěti panely, stahovanými na jednu stranu. Motor o rozměrech 3,5x3,5x21cm je umístěn na levé zadní straně profilu japonské stěny tak, aby byl překrytý  záclonovým panelem. Rychlost pojezdu je 10cm/sec, panely japonské posuvné stěny tak jedou naprosto plynule a díky dálkovému ovládání si je můžete zastavit v jakékoli poloze. Ovládání je na rádiové vlny (5kanálů), takže jednoduše namíříte kamkoli na profil a můžete se kochat perfektní funkčností systému japonské posuvné stěny.

Montáž  japonské posuvné stěny je samozřejmě možná do stropu i do stěny. Obavy nemusíte mít ani z toho, že pro zapojení motoru musíte cokoliv složitě vysekávat. Od motoru vede napájecí kabel(12V DC-40W) a proto k zapojení stačí jen mít poblíž elektrickou zásuvku.

Jako u standartního profilu japonské posuvné stěny jsou i zde panely jsou na pojízdných lištách  uchyceny pomocí suchých zipů. Jejich instalace tak je velmi rychlá a jednoduchá.  Požadavkem klientů byly transparentní záclonové panely s barevným vzorem, přičemž preferovali záclony v živých a teplých barvách. Připravila jsem několik návrhů vhodných materiálů a zvítězila varianta s jemnou organzou  s výrazným vodorovným designem, kde jsme navíc využili kombinaci dvou barevných variant provedení – červenooranžovou a hnědou.

Zastínění  japonskou posuvnou stěnou  s pohodlným ovládáním  a barevnými záclonovým panely je ke spokojenosti klientů úspěšně vyřešeno.

 

Zpět do kategorie

Michaela Hiklová (Praha)

Nejen vy, ale i Váš interiér může mít styl.

služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi