CZ DE IT
29. 5. 2019

Horizontální oblouk a římské rolety?

Na první pohled neslučitelné spojení. Výsledné zastínění a dekorace je o to překvapivější.

 

Využití římských rolet bylo navrženo v rámci dokončení úprav prostoru recepce, kdy proběhla odpovídající stavební příprava. Mezi prosklenou plochou a sníženým stropem byl ponechán výklenek pro umístění kazetových profilů římských rolet. Zaoblený tvar přední hrany výklenku umožnil instalaci jednotlivých rolet pouze v šíři skel jednotlivých dílů, takže kovové rámy v černé barvě jsou nepřekryté i při spuštění rolet. Kontrast černých rámů s bílým materiálem rolet ale upoutává pozornost a oživuje strohý prostor, což je ve finále přínosem.

Jako vhodný materiál jsem doporučila závěs Restill 103  kolekce Exclusive. Jednobarevný oboustranný závěs je zajímavý neobvyklým efektem odlišných struktur svých stran a pohledově tak můžeme doladit kombinace s jemnou a hrubší vazbou. Strany materiálu jsou totiž odlišné. V nabídce je nyní nová, rozšířená barevnice, doplněná o trendy odstíny. Pro naši realizaci si investor přál použít jemnou vazbu jako lícovou, ale při průsvitu a bližším pohledu svou roli hraje i hrubší vazba na rubové straně rolet. 

Řetízkové ovládání jednotlivých rolet je opět v bílé barvě a navazuje tak na barvu rolet. Celek působí propojeně a stylově čistým dojmem. Římské rolety zajistí při spuštění kompletní zastínění a během dne zajímavou dekoraci. Ideální je trochu si pohrát s odlišnými výškami částečně spuštěných rolet a vytvořit nepravidelnou linii překrytí jednotlivých prosklených dílů. 

I zdánlivě neslučitelné spojení dispozičního tvaru prostoru a typu zastínění je možné řešit. Důležitá však je, jako i v této realizaci spolupráce s odborníky, počínaje architektem nebo designerem až po specializované techniky.

FOTO (STYLTEX)

 

Zpět do kategorie

Blanka Sezemská (Praha)

Detaily dělají krásu...

Diskutujte s námi