CZ DE IT
10. 1. 2013

Chrániče matrací a polštářů

Chrániče matrací a nově i chrániče polštářů Vám zaručí bezproblémový chod Vaší domácnosti či ústavu, protože naše produkty tomu odpovídají i ze zdravotnického hlediska.

Zachraňte levně Vaše matrace a polštáře...

Tyto certifikované výrobky s certifikátem „Důvěra v textil – Oekotex Standard 100“ zaručuji použití nejkvalitnějších materiálů vhodných i pro kojence.

Chrániče matrací zaručují odolnost proti průniku tekutiny směrem skrz materiál a to i z boku. Současně chrání i proti otěru svrchních tkanin matrací.  Na trhu nabízíme 3 druhy svrchních materiálů dlouhodobě testovaných na pokožku a též vybrané z hlediska oblíbenosti. Je to materiál Luna z froté, Hogan z flanelu a Conos ze saténu. Stejně tak jako chrání též jsou velmi funkční a to z hlediska propustnosti vzduchu. Zátěr z polyuretanu (zkráceně PUR) použitý na těchto textiliích obsahuje mikropóry, kterými prochází vzduch, tedy dýchají a materiály se nepotí. Navíc je tento nepropustný film je velmi pružný a přizpůsobí se tak různým tlakům na něj vyvíjených. Toto neplatí u polyvinylchloridového zátěru (zkráceně PVC), který je sice nepropustný, ale není neprodyšný.

foto članek matrace 2

Chrániče polštářů mají velký podíl na záchraně Vašich polštářů, neboť ochrání zejména vnitřní polštářové výplně, jako je peří nebo PES vločky. Samozřejmě též svrchní materiál polštáře, ale protože se pere chránič odděleně. Nemusíte prát vlastně polštář a nedojde k destrukci použitých materiálů „na“ a též „v“ polštáři.

foto članek matrace 1

Všeobecně se tyto matracové a polštářové chrániče řadí mezi výrobky chránící proti inkontinenci. Jsou velmi oblíbené v ústavech dlouhodobě nemocných pacientů, nemocnicích a lázeňských ubytovacích zařízeních. V hotelích od 3 do 5-ti hvězdiček a v neposlední řadě u konečných spotřebitelů, čistě z praktického hlediska ochrany drahé matrace, či polštářů.

Vzhledem k vlastní výrobě je možné uzpůsobit jakkoli rozměry těchto chráničů, včetně variant fixování a uzávěrů, atypů a prodloužených délek. Termíny dodání jsou v případě sériových výrobků 3dny a v případě atypických 7dní.

foto članek matrace 3

Výhradní zastoupení společnosti TEXTIL BATCOR pro ČR a SR, zabezpečí rychlé dodání materiálů v plošné podobě. Role jsou stříhány zhruba po 50-ti metrech. Šíře materiálu je obvykle 202cm. Tyto laminované textilie jsou speciálně řešeny pro jednotlivé konkrétní použití a v nabídce jsou v různých variantách a gramážích nebo splňující nejpřísnější hygienická kritéria pro nemocnice. Katalogy zasíláme na vyžádání nebo vstoupíme v jednání osobní schůzkou.

Více o chráničích se dozvíte na informačním webovském portále www.chranicpolstare.cz, kde též naleznete e-shop a kontakty.

Autor článku Ing.Pavel Žert, Textil Ludmila s.r.o.

 

Zpět do kategorie

Bronislava Novotná (Praha)

Změna je krok k dosažení vyšší úrovně interiérů.

Služby   

  • Profesionální poradenství
  • Konzultace ve studiu
  • Konzultace u klienta
  • Odborné zaměření
  • Zajištění výroby
  • Šití
  • Odborná montáž
  • Aranžování
  • Tapetování a malba
  • Asistence architektům
Líbí se Vám realizace?
Kontaktujte nezávazně naší designérku!

Diskutujte s námi